reklama

Aj vo Virtuálne Realite sa deti medzi sebou šikanujú.

V Južnej Kórei sú najúspešnejší hráči hier celebrity, chodia s modelkami a majú status novodobých hrdinov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Jedninou vecou ktorá sa nemení je fakt, že všetko sa mení. Premieňame hmotný svet okolo nás, menia sa naše názory a bleskovou rýchlosťou sa mení aj náš virtuálny svet, v ktorom sa cítime azda už aj prirodzenejšie ako v „bežnej realite“.

Emailov a virtuálnych identít má každý z nás založených viac, ako máme „skutočných“ priateľov. Facebooku, Instagramu, Snapchatu, TikToku poslušne odovdzávame to najhodnotnejšie čo máme – vlastný čas, na webe zarábame a nakupujeme, na webe hľadáme partnerov, sex a slúži nám ako učebná pomôcka.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Samostatnou komunitou, tak trochu v ústraní bežného užívateľa PC sú hráči video hier a celý Game Market. V roku 2020 májú dosiahnuť tržby celého priemyslu 90 miliárd dolárov, ktoré majú na starosti 2,5 miliardy hráčov. Ázia je s 51.2 miliardami tržieb najväčším trhom a 80% tržieb globálneho trhu pochádza z predaja videohier a softwáru.

V nasledujúcom videu sa dozviete informácie s pohľadu hráča PC hier. Čo mu ich hranie dáva. Dozviete sa, že aj vo virtuálnom svete hier, existuje rozdelenie na chudobných a bohatých, že aj v ňom existuje šikana. Aj vďaka faktu, že hry, ktoré sú na trhu dnes, sú oveľa viac individualizovanejšie konkrétnemu hráčovi, ako hry ktoré sme hrávali v devädesiatych rokoch my (One fits All globally). Viete si v nich kupovať zbrane, životy, skiny, svety, techniku. Viete si v nich vytvoriť personalizovanú identitu. Identitu, ktorú môžete mať radšej, ako vlastný život v realite školy, práce a rodiny.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Dozviete sa, že virtuálny svet je aj možnosťou novej reality, v ktorom môže invalid pripútaný na vozík opäť chodiť, či utiahnuté dieťa z chudobnej rodiny vie žiť život, aký si predstavuje.

Počítačové hry nie sú len klasickým klišé, rodičia vs. deti. Sú to aj veľké E-sports turnaje pre 20.000 divákov v hale a milióny online, ale aj napríklad bakálarsky odbor na univerzite vo Fínsku s názvom E-sports management.

E Sports
E Sports 
Roman Hutira

Roman Hutira

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Verím, že každý z nás je strojcom svojho štastia. Sami si vieme ovplyvniť vlastný osud a tým ďalej pomôcť druhým. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

88 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

75 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

24 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu