Instagramová generácia posadnutá ilúziou úspechu.

Autor: Roman Hutira | 10.11.2019 o 6:36 | (upravené 10.11.2019 o 8:03) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  229x

Viac ako kedykoľvek dejinách je dnešný svet zložený viac so slov a fráz ako z reálnych skutkov.Orientujeme sa na to kto, čo a ako vyzerá, na to kto a čo si o tom myslí viac, ako na skutkovú podstatu. Dbáme viac na to, čo si ľudia

Aj vďaka sociálnym sieťam a Instagramu nabral narcisizmus neskutočné obrátky. Pamätám sa na to ako som si zakladal svoj účet na Facebooku ja. Pracoval som v US a v západnom svete bol už FB celkom rozšírenou platformou. Založil som si ho skôr pod vplyvom sociálneho tlaku svojho okolia.

V tom čase bol Facebook ešte “prirodzený”. Bez autocenzúry, plný fotiek z rôznych osláv a parties, ľudia sa predbiehali, kto tam dá väčšiu koninu. V porovnaní s dnešnou uhľadenou verziou plnou fotiek samých šťastných, usmievavých a úspešných ľudí so všetkými dovolenkami, zvieracími miláčikmi, graduačnými ceremóniami, boli naše fotky rôznych pádov, opileckých eskapád a nefiltrovanej reality sociálno-mediálny pravek.

Skúste si doma nájsť staré fotky vašich dedkov, babiek či rodičov. Rozdiel spoznáte okamžite. Oni sú väčšinou zachytenýmy sa fotíme sami. Oni sú zachytený pri činnosti, my s natiahnutými kútikmi od ucha k uchu, cez zuby ceriaci sýýýýýr. Oni čosi oslavujú, kamsi idú, dovolenkujú, pracujú. Na ich fotkách je zachytený život.

Čo sa snažíme povedať našimi fotkami anonymnému davu sledovateľov my? Insta feed preplnený fotkami samého seba, JA pred zrkadlom, JA v spálni, JA v posilovni, JA na večery, JA a moje nechty, Ja a moje vlasy,  JA a moj biceps, Ja a moje auto. Masová propaganda vlastného ega. Hlavne šťastne, fit a úspešne a to v dobe keď spotreba alkoholu, drog a liekov na predpis dosahuje historické maximá.

Dnešná generácia je priam posadnutá vyzeraním úspešne, ako úspechom samotným!

Kde a Kto sú skutočný lídry bez sprofanovanej nálepky Influencer? V nasledujúcom videu nájdete možno jedného z nich. Kamil sa aj napriek svojmu mladému veku, dostal ďalej ako všetky naše Insta celebritky dokopy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

CYNICKÁ OBLUDA

Ficove majetkové pomery

Minulý týždeň sa poslanca Fica zasa opýtali na jeho majetok. A on zasa zopakoval, že žiadny nemá.


Už ste čítali?