Pravdivý príbeh: Ako mi drogy zničili mladosť!

Autor: Roman Hutira | 9.11.2019 o 7:09 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  312x

Vraví sa, že osobná skúsenosť je neprenosná. Môžeš o veciach počuť, môžeš ich vidieť, no len veľmi ťažko dostaneš konkrétny individuálny obraz bez osobného zážitku v konkrétnej situácii. O užívaní drog to platí dvojnásobne.

Rodičia či učitelia dokážu len veľmi ťažko presvedčiť mládež o rizikách spojených s ich užívaním. A tak si mládež berie rady najmä od svojich rovesníkov.

Stačí si skočiť na jeden z letných festivalov na Slovensku (nie len tam) a dostanete reálny obraz o tom, že marihuana, LSD, či kokaín sa stali fakticky bežnou súčasťou (a žiaľ nie len študentského) života naprieč rozmanitými sociálnymi skupinami. Študenti, bežný pracujúci, business svet, architekti, umelci…

Generácia X, potom Y, teraz mileniáli sa napriek miliónovým prevenčným kampaniam stretávajú na dennej báze s jointom, so skladačkou, s fúkačkou a kúsok po kúsku, bez strachu zo závislosti, zahadzujú kúsky sebadôvery a integrity do smetného koša.

Milá mládež, naozaj si myslíš, že je možné žiť spokojný a sám so sebou vyrovnaný život spolu s rekreačným užívaním drog? Naozaj si myslíš, že v spoločnosti, ktorá je orientovaná na výkon, máš čas na víkendové zaváhania? Naozaj si myslíš, že nestrácaš pri drogách čas, ktorý by si mohla venovať niečomu čo ťa posunie ďalej?

No a naozaj si myslíš, že drogy sú prirodzenou súčasťou života mladých a nie sú len falošnou maskou, ktorú ti nasadil tlak kamarátov, partie, trendu posledného desaťročia či show businessu, ktorým si kŕmená na Netflixe či Instagrame?

Ak si myslíš, že preháňam, ak si myslíš, že tomu nerozumiem, či som patetický, ponúkam ti nasledujúce video, v ktorom ti práve osobná skúsenosť mladého chalana ponúka názor s prvej ruky. Aj on začal s jedným jointom v partii za školou…

Najväčšou tragédiou v živote je nevyužitý potenciál, a tak ako sa tomu svojmu vziadli on, sa s každým jedným jointom sa vzďaluješ aj ty tomu svojmu!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?